Make your own free website on Tripod.com

639   خبرهاي ضد و نقيض در اخبار

 

سه شنبه دهم آبان 1384

**************************************************

 

سلام... نمی دونم چرا این چند وقته مقایسه اخبار برام جالب شده. همزمانیشون جالب تر...!


دنياي اقتصاد -رييس سازمان مديريت و برنامه‌ريزي كشور روز گذشته در اولين مصاحبه مطبوعاتي خود در پاسخ به سوال دنياي اقتصاد مبني بر احساس ركود در اقتصاد كشور و نگراني فعالان اين حوزه گفت: در حال حاضر هيچ ركودي در عرصه اقتصادي كشور نداريم و اين احساس نگراني بيشتر جنبه رواني دارد تا اقتصادي.
دكتر فرهاد رهبر با اشاره به گزارش شبكه خبري بي‌بي‌سي افزود: اين هم يكي از عوامل رواني نگران‌كننده فعالان اقتصادي است در حالي كه ركود در ادبيات اقتصادي به معناي كاهش رشد اقتصادي است و حال آن كه شاخص‌هاي موجود چنين نشان نمي‌دهد، برعكس اگر به آمار و ارقامي كه از سوي منابع ايراني و جهاني اعلام مي‌شود دقت كنيد خواهيد ديد كه تمام آنها حاكي از رشد اقتصادي كشور است.
××××××××
روزنامه دنیای اقتصاد : يك‌شنبه 8 آبان 1384 ××××××××

اما از طرف دیگه، فکر می کنم یکی از شاخصه های مهم اقتصاد هر کشور شاخص بورس اون کشور باشه... خب خوشبختانه آمار جهانی وجود داره... :


بورس تهران زيان‌ده‌ترين بازار بورس جهان شناخته شد


خبرگزاري فارس: بازار بورس تهران با كاهش 26 درصدي شاخص سهام خود به عنوان زيان‌ده‌ترين بازار بورس جهان در 12 ماه منتهي به سپتامبر (شهريور) شناخته شد.

به گزارش خبرنگار اقتصادي خبرگزاري فارس، براساس گزارش منتشر شده از سوي فدراسيون جهاني بازار سهام، شاخص بورس تهران در 12 ماه منتهي به ماه سپتامبر (شهريور) با بيش از 26 درصد كاهش مواجه شد كه بدين ترتيب بازار بورس تهران به عنوان زيان‌ده‌ترين بازار سهام جهان در اين مدت شناخته شده است.


به گزارش خبرنگار اقتصادي خبرگزاري فارس، در هفته‌اي كه گمان مي‌رفت تصميمات اقتصادي دولت به بار بنشيند و سهامداران اميدوار بودند كه شاهد روند رو به رشد بورس باشند نه تنها شاخص از 10 هزار واحد فراتر نرفت بلكه امروز با افت نسبتا"شديدي به كمتر از 9هزار و 960واحد رسيد
××××××××
خبرگزاری فارس : 09/08/84 ××××××××

 

با تشكر از اميدك عزيز